Ochrona prawna lekarzy
W ostatnich latach lekarze stanowią grupę zawodową narażoną na szczególne ataki nie tylko publicystyczne, ale przede wszystkim procesowe. Istotną rolę w lawinowym przyroście spraw o błąd w sztuce lekarskiej odgrywają firmy zajmujące się egzekwowaniem odszkodowań. Posiadane przez Lekarza ubezpieczenie OC nie może być uznane za wystarczające. Ubezpieczenie to bowiem działa w momencie, w którym dochodzi do konieczności wypłaty odszkodowania, czyli jest przydatne po prawomocnym zakończeniu procesu. Co za tym idzie – nie chroni przed konsekwencjami dyscyplinarnymi i karnymi. A te konsekwencje mogą być bardzo daleko idące (np. wiązać się z utratą prawa do wykonywania zawodu). LegalOperator wypełnia tę lukę, nasi prawnicy są w stałej gotowości do obrony Lekarza.
Doradztwo
Świadczymy kompleksowe usługi dla placówek medycznych, szczególnie skupiając się na prewencji prawnej. W ramach usług oferowanych takim podmiotom prowadzimy szkolenia dla lekarzy i personelu, udzielamy porad prawnych oraz prowadzimy procesy sądowe w których bronimy lekarzy. Nasza oferta obejmuje również między innymi kompleksowy audyt prawny, obejmujący analizę dokumentów, regulaminów, wzorów umów oraz procedur stosowanych przez naszych Klientów, pod kątem ich zgodności z przepisami prawa oraz wskazanie niezbędnych poprawek zwiększających bezpieczeństwo prawne. Prowadzimy również bieżącą obsługę prawną podmiotów sektora ochrony zdrowia.
Szkolenia
W ramach naszej usługi Klienci biorą udział w specjalistycznym szkoleniu w trakcie którego otrzymują odpowiedzi na następujące pytania: Czy należy się obawiać zainteresowania organów ścigania związanego z pracą lekarza? Jakie są różnice w sytuacji prawnej lekarza w postępowaniu cywilnym, karnym i dyscyplinarnym? Na czym polega postępowanie karne o błąd w sztuce lekarskiej? Jak należy się zachowywać, kiedy pojawi się konieczność wzięcia udziału w przesłuchaniu albo gdy prokurator zdecyduje się postawić zarzuty? W jaki sposób przebiegają przesłuchania przed prokuratorem i przed Sądem? Jak należy się bronić, jaką przyjąć taktykę w przypadku konieczności udziału w procesie karnym lub cywilnym? Czy zawarcie umowy ubezpieczenia jest wystarczającym środkiem ochrony lekarza?